Akční pobyty Akční pobyty
Akční pobyty

Nej akce KV

Nejzajímavější kulturní a sportovní akce v Karlových Varech v roce 2018

Měsíc Akce
DUBEN EVROPSKÉ SETKÁNÍ ARISTOKRACIE V KARLOVÝCH VARECH
22. ročník
V Karlových Varech se pravidelně scházejí členové evropských šlechtických rodů. Během jednoho dubnového víkendu si několik set aristokratů z 16 evropských zemí dopřeje společenské vyžití jako jsou plesy, koncerty, dostihy a další kulturní, sportovní či společenské akce.
KVĚTEN ZAHÁJENÍ LÁZEŇSKÉ SEZÓNY
4. 5. - 6. 5. 2018
Zahájení lázeňské sezóny v Karlových Varech je tradiční kulturně-společenskou akcí, která je spojena s oslavami přírodně léčivých zdrojů a s poděkováním Karlovi IV. za založení města. Součástí oslav je průvod družiny Karla IV. městem, kulturní program, řemeslný trh a další.

PORCELÁNOVÉ SLAVNOSTI
4. 5. – 6. 5. 2018
Místo konání: Karlovy Vary – prostranství před Grandhotelem Pupp
Prodejní výstava porcelánu
www.thun.cz

FOOD FESTIVAL  KARLOVY VARY
10. ročník
13. 5. 2018
Před hotelem Thermal opětovně předvedou nejlepší gastronomické provozy z Karlových Varů a regionu. Součástí festivalu je bohatý doprovodný program a samozřejmě běh Vrchní, prchni. Festival gastronomie v Karlových Varech se stal neodmyslitelnou součástí zahájení lázeňské sezóny.
www.foodfestivalkv.cz

MATTONI ½ MARATON KARLOVY VARY 2016
6. ročník
19. 5. 2018
Světová i česká běžecká elita. Součást běžeckého seriálu RunCzech.com Součástí Mattoni ½ Maratonu Karlovy Vary jsou doprovodné akce.
www.runczech.cz
ČERVEN KARLOVARSKÝ KARNEVAL 2018
11. ročník
1. 6. – 2. 6. 2018

Vždy v červnu se do Karlových Varů sjedou nejrůznější masky, loutky, hudebníci, chůdaři, žongléři, kejklíři, loutky různých velikostí a barev, hybostroje, loutkostroje, historické vozy, ozvučené vozy, prostě spousta věcí ke koukání, aby společně s obyvateli na několik hodin roztančili město
ČERVENEC MEZINÁRODNÍ FILMOVÝ FESTIVAL KARLOVY VARY
29. 6. – 7. 7. 2018
53. ročník
Jeden z neprestižnějších světových filmových festivalů kategorie „A" za účasti předních umělců a hostů z celého světa, kterým žije celé město. Součástí festivalu jsou nejen filmové premiéry, předpremiéry a videoprojekce, ale i celá řada doprovodných akcí např: hudební koncerty vážné i populární hudby, plesy, divadelní představení, přednášky, semináře, workshopy, výstavy, koncerty rockových skupin, taneční párty, sportovní akce, koňské dostihy aj.
www.kviff.com

CARLSBAD CLASSIC
6. ročník
13. 7. – 14. 7. 2018
Setinová soutěž nabízí pestré zážitky za volanty klasických automobilů. Carlsbad Classic je součástí šampionátu CLASSIC RALLYE TROPHY.
www.classicrallye.cz
SRPEN KARLOVARSKÁ VETERAN RALLY
18. ročník
2. 8. – 5. 8. 2018
Jízda historických vozidel městem a okolím.

MEZINÁRODNÍ LÁZEŇSKÝ FESTIVAL DECHOVÝCH HUDEB KARLOVY VARY 2018
5. ročník
24. 8. – 26. 8. 2018
Poslední srpnový víkend se Karlovy Vary stanou hostitelem mezinárodního festivalu amatérských dechových orchestrů. Festival se koná ve spolupráci s Unií mažoretek České republiky.

CITY TRIATHLON KARLOVY VARY 2018
31. 8. – 2. 9. 2018
Tato prestižní sportovní akce, jedinečná v ČR, se statutem Evropského poháru a s dalekým přesahem za hranice ČR i Evropy, se v letošním roce uskuteční v Karlových Varech.
ZÁŘÍ KARLOVARSKÝ FOLKLÓRNÍ FESTIVAL
23. ročník
4. – 9. 9. 2018
Místo konání: Karlovy Vary
Mezinárodní folklorní festival oživuje tradice a posiluje kulturní a regionální identitu. Účinkují soubory písní a tanců z celé Evropy.
www.KFFestival.cz

PODZIMNÍ PORCELÁNOVÉ SLAVNOSTI
7. 9. - 9. 9. 2018
Místo konání: Karlovy Vary - Grandhotel Pupp
Prodejní výstava porcelánu


FESTIVAL SVĚTLA
3. ročník
7. – 8. 9. 2018
Audiovizuální show vás uchvátí jedinečnou atmosférou lázeňského centra. Stala se jedním z vrcholů sezóny.

DVOŘÁKŮV KARLOVARSKÝ PODZIM
60. ročník
Jeden z nejstarších hudebních festivalů v Evropě, prezentace tvorby Antonína Dvořáka, jeho učitelů a žáků.
ŘÍJEN TOURFILM
51. ročník
5. – 6. 10. 2018
Festival Tourfilm je nejstarším mezinárodním filmovým festivalem s cestovatelskou tematikou na světě. Jeho posláním je uvést a ocenit dokumentární a propagační filmy a spoty, které svou obsahovou náplní a uměleckou úrovní přispívají k rozvoji domácího i zahraničního cestovního ruchu.
www.tourfilm.cz

JAZZFEST Karlovy Vary - Sokolov
35.ročník
Žánrově je festival zaměřený na moderní jazz, s přesahy do jiných oblastí a fúzí s dalšími hudebními žánry, včetně hudby symfonické, se špičkovými hudebníky domácí i světové provenience.
www.jazzfest.cz
LISTOPAD CESTOVATELSKÝ FESTIVAL CAMINOS
12. ročník
2. 11. – 4. 11. 2018 
Cestovatelský festival Caminos umožňuje nejen karlovarským návštěvníkům procestovat celý svět během tří dnů. Každý rok nabízí širokou přehlídku vyprávění a promítání o exotických i blízkých zemích všech kontinentů.
www.caminos.cz

MEZINÁRODNÍ PĚVECKÁ SOUTĚŽ ANTONÍNA DVOŘÁKA
53. ročník
9. - 16. 11. 2018 
Mezinárodní pěvecká soutěž studentů a žáků pěveckých oddělení konzervatoří a hudebních vysokých škol z celého světa v kategoriích JUNIOR, PÍSEŇ, OPERA.


Nej akce KV


Vycházky do okolí


Zajímavá místa


Sportovní aktivity


Výlety do okolí


Kulturní akce
 

Chcete nás kontaktovat?