Akční pobyty Akční pobyty
Akční pobyty

Vycházky do okolí

Vycházky, rozhledny a vyhlídky

Jen málokde mají tak lidé blízko z centra města do lesů jako v Karlových Varech. Zvláště pak z léčebny Mánes, která se nachází v oáze klidu, v blízkosti lesa a lesních stezek, jejíchž síť měří více než 100 km. Pokud se po nich vydáte odměnou je Vám krásný pohled na Karlovy Vary z výšky z několika rozhleden. Nejznámější je Diana na kterou vede i lanová dráha. Dále pak Rozhledna Karla IV, Goethova rozhledna nebo vyhlídky pod Jelením skokem, z Petrovy výšiny či vyhlídka od Třech křížů.
K oblibě karlovarských lesů přispěl způsob léčby Davida Bechera, ve které významnou roli hrály procházky v členitém terénu. O rozkvět lesů se zasloužili i vděční hosté, kteří nechávali postavit v místech s úchvatným výhledem a zajímavým zákoutím altány, lavičky a další romantické stavby.

 

Jelení skok

Socha kamzíka stojícího na skále a hledícího na město patří ke Karlovým Varům stejně jako minerální voda, lázeňské oplatky a Becherovka.

 

Tři kříže

Kříže tu byly vztyčeny jako symbol úspěšné rekatolizace města a jeho okolí (po roce 1620). Pověst však praví, že symbolizují smrt tří bratrů, kteří zemřeli násilnou smrtí.

 

Goethova vyhlídka (638 m n. m.)

Vyhlídka je zajímavá novogotická budova z režného zdiva, další ze staveb architektů Fellnera a Helmera (1889). Do okolí se můžete rozhlédnout po tom, co zvládnete 165 schodů a vystoupáte do výšky 34 m. K rozhledně se dostanete linkou MHD č. 8 a dál pěšky, na kole nebo autem Gogolovou stezkou. 

 

Vyhlídka Karla IV. (514 m n. m.)

Krásná pseudogotická věž pochází z roku 1877.  Nachází se mezi Grandhotelem Pupp a Galerií umění. Rozhledna je volně přístupná. K vyhlídkovému ochozu vystoupáte po 79 schodech.

 

Svatošské skály

Mohutné žulové skály byly vyhlášeny již v roce 1933 za chráněnou rezervaci, později za přírodní památku pod názvem „Jan Svatoš“.
Svými tvary připomínají svatební procesí a podle toho jsou jednotlivě pojmenovány. Známá je pověst o vzniku Svatošských skal.Nej akce KV


Vycházky do okolí


Zajímavá místa


Sportovní aktivity


Výlety do okolí


Kulturní akce
 

Chcete nás kontaktovat?