Akční pobyty Akční pobyty
Akční pobyty

Výlety do okolí

Klášter Teplá

Premonstrátský klášter v Teplé nedaleko Mariánských Lázní založil český šlechtic Hroznata v roce 1193. Nejvýznamnější zpřístupněnou částí je klášterní knihovna, která patří k největším a nejstarším knihovnám u nás. Obsahuje okolo 100 tisíc svazků. Najdeme zde vzácné rukopisy, prvotiny a staré tisky ve všech evropských jazycích.
 

Hrad Loket

Raně gotický hrad založený ve 12.století se tyčí na skalnatém vrchu, nad řekou Ohří. Hrad i město dostaly jméno po mohutném meandru řeky, připomínajícím v lokti ohnutou paži. Tento opevněný celek býval nazýván „klíč ku Království českému“. Na hradě je expozice archeologie, zbraní a porcelánu. Ve středověkém vězení je výstava  - Útrpného práva.
Hrad je přístupný celoročně.  
 

Hrad a zámek Bečov nad Teplou

Na pravém břehu řeky Teplá uprostřed  Slavkovského lesa se nachází malebné městečko Bečov nad Teplou.
Gotický hrad byl založen ve 13.století rodem pánů z Oseka. Pod hradem stojí barokní zámek z 18. století.  V roce 1985 byl v hradní kapli nalezen unikátní románský relikviář sv. Maura ze  13. století, který je zde od roku 2002 vystavován. Jedná se o jedinečnou památku svého druhu ve střední Evropě. 
 

Hrad Seeberg

Hrad Seeberg se nachází v obci Ostroh 5 km od Františkových Lázní. Původní románský hrad zde stál pravděpodobně již koncem 12. století.  Současná expozice představuje vývoj interiérů a nábytkové tvorby v 19. století, černou kuchyni, chebský venkov v 19. století a dějiny porcelánu. Ve stodole nalezneme velkou sbírku hospodářského náčiní z minulých století. 

 

Zámek Kynžvart

Na samém úpatí Slavkovského lesa, v těsné blízkosti Mariánských Lázní leží zámek postavený ve stylu vídeňského klasicismu. Zámek je znám především jako bývalé letní sídlo rakouského kancléře Klemense von Metternicha. V zámeckých sálech  budete obdivovat nepřeberné sbírky uměleckých děl, unikátního zlaceného nádobí, drahého nábytku, exotických exponátů, egyptských mumií, kuriozit i vzácných osobních předmětů různých slavných osobností.

 

Chyše

Přibližně v polovině trasy mezi Karlovými Vary a Rakovníkem leží obec Chyše, jejíž ozdobou je stejnojmenný zámek, sídlo hraběcího rodu Lažanských. Na novodobých dějinách zámku je nejzajímavější asi fakt, že zde v roce 1917 působil jako domácí učitel Karel Čapek.
Součástí zámku je i zámecký pivovar.
 

Hrad a zámek Horní Hrad (Hauenštejn)

Hrad a zámek Horní Hrad neboli Hauenštejn se nachází v zalesněném prostředí nedaleko Krásného Lesa. Byl založen v polovině 13. století králem Přemyslem Otakarem II.
Na sklonku roku 2000 přechází zcela zchátralý zámek do soukromých rukou. Zámek je přístupný veřejnosti  a v průběhu roku se zde koná mnoho kulturních akcí.

 

Františkovy Lázně

Lázně byly založeny na počest císaře Františka na konci 18. století . Františkovy Lázně jsou vyhlášeny léčbou ženských nemocí a sterility. Jsou třetím vrcholem „Lázeňského trojúhelníku“.
Zajímavosti ve městě a okolí:

 

Mariánské Lázně

Druhé největší lázně České republiky se mohou pochlubit, stejně jako Karlovy Vary, mnoha minerálními prameny. Lázně přijímají pacienty především s onemocněními ledvin, močových cest, zažívacího a pohybového ústrojí, dýchacích cest, kožními nemocemi atd.
Zajímavosti ve městě a okolí:

  • Lázeňská kolonáda
  • Kolonáda Ferdinandova pramene
  • Pavilon Rudolfova pramene
  • Zpívající fontána  (1982 – 1986)
  • Římskokatolický děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie
  • Park Boheminium - naučně poznávací okruh s dokonalými maketami významných stavebních a technických památek ČR v překrásném prostředí krajinného


Nej akce KV


Vycházky do okolí


Zajímavá místa


Sportovní aktivity


Výlety do okolí


Kulturní akce
 

Chcete nás kontaktovat?