CO LÉČÍME

CO LÉČÍME

Díky jedinečnému přírodnímu léčebnému zdroji-termominerálním pramenům jsou na prvním místě naší péče

  • onemocnění trávicího ústrojí
  • poruchy látkové výměny
  • onemocnění pohybového ústrojí ortopedického nebo reumatologického původu

Dále se věnujeme prevenci civilizačních onemocnění nebo zmírnění negativních vlivů již vzniklých onemocnění zaměřujeme se na obnovu tělesných i duševních sil u klientů s ukončenou konvenční léčbou závažných chronických onemocnění včetně onkologických a napomáháme jim k návratu do plnohodnotného života.

K tomu jsou také přizpůsobeny produktové balíčky a široká škála nabízených služeb.

LL Mánes jako jediné lázeňské zařízení v Karlových Varech přijímá k léčbě děti od 2 let věku. Neznamená to, že jsme jen dětská léčebna. Specializujeme se též na léčbu vybraných nemocí dospělého věku. Dlouholetá tradice lázní, vynikající zdejší specialisté, okolní příroda a široká nabídka kulturních a zábavných programů jistě přispěje nejen ke zlepšení Vašeho zdraví, ale také k relaxaci a odpočinku. Překrásné prostředí je rovněž vhodným místem, kde lze načerpat nové síly a zapomenout na každodenní starosti všedního dne.

Image

Na čem je založena lázeňská léčba

Image
Image

Pro zlepšení zdravotního stavu organismu je odborníky doporučována změna prostředí, denního režimu a omezení zatěžujících civilizačních faktorů. Ideálním řešením je proto lázeňská léčba.

Lázeňská léčba v LL Mánes je založena na léčebných účincích zdejších jedinečné minerální vody v kombinaci s dietní stravou, léčebnou rehabilitací a dalšími moderními léčebnými metodami. Umístění areálu na okraji lázeňské zony v bezprostřední blízkosti lesa předurčuje k dlouhodobé klimatoterapií.

V Karlových Varech používáme jedinečný přírodní léčivý zdroj – teplou, silně mineralizovanou přírodní vodu hydrouhličitano-sírano-chloridosodného typu.

K pitným kúrám je dnes využíváno 13 pramenů vyhlášených jako přírodní léčivé zdroje. Jedná se o stálé, kontrolované vývěry s dostatečným průtokem. Navíc je ve vnitřním lázeňském území v současnosti zdokumentováno několik desítek větších i menších spontánních výronů termominerální vody, které běžný návštěvník nepostřehne. Karlovarská termální voda je zcela jedinečná svým chemickým složením i fyzikálními vlastnostmi. Nejstarší složky této vody jsou pocházejí až z doby ledové. V minerální vodě je obsaženo velké množství hlavních, vedlejších i stopových prvků, jejich koncentrace dosahuje přibližně 6,5 g na 1 litr. Z geologických struktur, ve kterých cirkuluje termální voda, je emitována do atmosféry řada významných látek, například lehkých iontů-aniontů.Toto platí hlavně pro bezprostřední okolí vývěru pramenů, kde jejich koncentrace dosahuje množství obvyklé pro horské nadmořské výšky